Kulki do ASG – czym się charakteryzują i jak je wybrać?

Airsoft jest rozgrywką, w której nadrzędną rolę odgrywają repliki broni palnej oraz znajdujące się w ich magazynkach kulki. Doskonale wiadomo, że pomimo dużego podobieństwa wizualnego, broń do ASG nie ma nawet najmniejszego powiązania z prawdziwym karabinem czy pistoletem. Amunicja w postaci plastikowych kulek, przy odpowiednim zabezpieczeniu głowy i ciała, nie ma prawa wyrządzić jakiemukolwiek uczestnikowi krzywdy.

Jak się jednak okazuje, temat kulek jest znacznie bardziej obszerny niż mogłoby się wydawać. Mowa głównie o złym ich doborze, który nawet przy idealnej celności jest w stanie zepsuć każdy strzał. W poniższym wpisie postaramy się dokładnie omówić temat amunicji do ASG, a tym samym wskażemy, gdzie zakupić najpewniejsze rodzaje. Zapraszamy!

Charakterystyka kulek do ASG

Na logikę można by stwierdzić, że największą różnicą pomiędzy poszczególnymi kulkami do ASG jest ich średnica. Po części jest to prawda. Bardzo rzadko zdarza się jednak, ażeby uczestnik rozgrywek korzystał ze średnicy kalibru innej niż 6 mm. Owszem, w sprzedaży są dostępne jeszcze kulki 8 mm oraz 11 mm – jest to natomiast grupa bardzo niszowa.

Średnica nie jest natomiast jedynym parametrem branym pod uwagę podczas wyboru kulek. Znacznie ważniejszy okazuje się ciężar samej amunicji. Zależny jest on głównie od materiału wykonania, stopnia rozłożenia czy zawartości powietrza. Nie zagłębiając się zbyt mocno w skomplikowane teorie, lepiej będzie przejść do podstaw, które powinien mieć na uwadze każdy gracz. Amunicję zawsze dobiera się na podstawie właściwości repliki, a dokładniej znanych każdemu doskonale FPS. Każdy zakres tego parametru odpowiada masie kulki. Informację odnośnie przeznaczenia do danego typu broni, producent zawsze umieszcza na emblemacie.

Jakość kulki do ASG – na co zwracać uwagę?

Chcąc dowiedzieć się więcej odnośnie amunicji, warto odwiedzić dowolny sklep z replikami asg i tam skorzystać z rad specjalistów. Bez ich udziału można jedynie stwierdzić, iż warto wiele uwagi poświęcić wykonaniu samej kulki. Dysponując nawet najlepszą precyzją, nigdy nie uda nam się osiągnąć zamierzonych celów bez korzystania z odpowiedniej amunicji. Jak sama nazwa mówi, kula musi posiadać kształt idealny. Żaden nabój nie może wykazywać ubytków bądź być wykonanym, najprościej mówiąc w sposób nieprecyzyjny. Co więcej, niedoskonałości mogą w wielu przypadkach nie być widoczne gołym okiem. Bardzo często wynika to z nierównomiernego rozłożenia tworzywa wewnątrz struktury samej kulki.

Czy poprawny dobór amunicji może poprawić jakość strzału?

Źle dobrana amunicja jest najczęstszą przyczyną braku celności u początkujących. Temat ten jest niesłychanie ważny, gdyż tylko w ten sposób uda się przekonać młodszych do pozostania w rozgrywkach na dłużej. Nie jest rzeczą naturalną, że pomimo celowania w określony punkt, nabój i tak leci w zupełnie innym kierunku. To bezapelacyjna wina kulki, którą należałoby jak najszybciej wymienić. W sklepach z replikami ASG znajdziemy amunicję od sprawdzonych producentów, którym zależy na jakości każdej rozgrywki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwa × 3 =