Części Cummins — które warto wykorzystać w pojeździe?

Cummins to bardzo znany, istniejący od ponad 100 lat amerykański koncern, który w naszym kraju znany jest przede wszystkim z produkcji silników wysokoprężnych. Jednostki napędowe tej firmy zasilają niejeden autobus, czy też samochód ciężarowy. Co jeszcze oferuje ta marka i jakie części Cummins warto wykorzystać w swoim pojeździe?

Cummins — co produkuje ta firma?

Cummins to producent, który ma w swojej gamie wiele nowoczesnych i przede wszystkich bardzo skutecznych w pracy jednostek napędowych. Poza jednostkami diesla amerykański koncern tworzy też silniki na sprężony gaz ziemny, czy też agregaty prądotwórcze. Do tego w ofercie firmy znajdziemy elementy układów paliwowych, kontrolnych oraz filtracyjnych.

Dlaczego części Cummins to dobry wybór? Przykładem są jednostki wysokoprężne. Są to nowoczesne konstrukcje dostarczane wraz z potrzebnym układem dolotowym oraz wydechowym. Zaprojektowano je tak, by świetnie sprawdzały się w pojazdach użytkowych, takich jak na przykład autobusy, czy samochody ciężarowe. W Polsce bardzo popularne są przede wszystkim właśnie w busach służących do przewozu osób. Korzysta z nich między innymi firma Autosan.

Serwisowanie silników Cummins — o czym pamiętać?

Korzystając z silników Cummins naturalnie nie można zapominać o ich serwisowaniu. Istotne jest odpowiednie eksploatowanie tych jednostek. Chodzi o dobrą jakość paliwa, czy też prawidłową jazdę, która nie wysila nadmiernie jednostki napędowej.

Bardzo ważne jest, by w razie napraw korzystać z oryginalnych części Cummins lub podobnej jakości zamienników. Tylko wtedy można mieć pewność, że jednostka będzie działać tak, jak należy, zgodnie z pierwotnymi wytycznymi producenta.

Drugi aspekt to sam serwis. Istotne jest znalezienie wyspecjalizowanego warsztatu, który zna się na tego rodzaju silnikach. Dobrym wyborem może być firma GK Diesel Service. To niezwykle doświadczony warsztat, który specjalizuje się w produktach firmy Cummins. Z pewnością poradzi sobie z niejedną awarią.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziewięć − cztery =