Pokój dla fana sportu — 5 praktycznych wskazówek

Fani sportu potrzebują miejsca do przechowywania sprzętu, ale też do odpoczynku po treningach czy do oglądania meczów i olimpiad. Żeby zapewnić odpowiednią przestrzeń swojemu dziecku z takimi pasjami, zadbaj koniecznie o właściwe wyposażenie nie tylko na boisku, ale także w jego pokoju.

1. Wygoda i komfort w trakcie odpoczynku

Najmłodsi powinni się dobrze wysypiać, by móc dobrze funkcjonować w ciągu dnia. Dotyczy to także nastolatków, którzy przeżywają często trudne momenty i muszą rozwiązywać pierwsze „dorosłe problemy”. Z myślą o nich warto zatroszczyć się o właściwe łóżko, które będzie wygodne, ale też łatwo się nie zniszczy w trakcie np. kibicowania ulubionej drużynie piłkarskiej. Młodzieżowe spotkania mogą być pod tym względem wymagające.

2. Praktyczny i estetyczny komplet mebli

Ze względu na konieczność przechowywania różnego sprzętu sportowego, a może również trofeów, potrzebne będą też praktyczne, duże półki i szuflady. Im więcej, tym lepiej. Warto jest wybrać komplet, by łóżko dla nastolatków było dopasowane pod względem koloru i stylu do pozostałych mebli. Dzięki temu, oprócz praktycznych i funkcjonalnych względów, zapewnimy synowi lub córce stylowy i przytulny pokój, w którym będzie chętnie przebywać podczas nauki oraz zaprosi tam znajomych.

3. Niestandardowe rozwiązania na wyjątkowe sytuacje

Przewidywalny rodzic może wziąć pod uwagę, że młody fan sportu będzie chciał kiedyś przenocować kolegę, który zostanie do późna, by oglądać razem ważne rozgrywki. Dlatego urządzając pokój, można zdecydować się na rzadziej spotykane, ale bardzo praktyczne rozwiązanie, czyli łóżko młodzieżowe podwójne. Wygląda ono całkiem zwyczajnie, tylko w miejscu, gdzie większość modeli ma szufladę, ono skrywa dodatkowe posłanie dla znajomego. To może być w którymś momencie bardzo potrzebny gadżet.

4. Trochę miejsca i dużo światła

Poza kwestią spania, istotne jest także miejsce do nauki. Wygodny stół lub biurko powinny być zdecydowanie dopasowane do reszty mebli i łóżka nastolatka. Jednak nie można zapominać o pozostawieniu przestrzeni na kawałek maty i ćwiczenia, które mogą stanowić część codziennej rutyny zapalonego sportowca. Dobrze by było, gdyby pomieszczenie miało dobrą wentylację i dostęp do dziennego światła w postaci dużego okna. Zapewni to pogodną atmosferę we wnętrzu.

5. Kolory ulubionej drużyny

Ważna będzie także kolorystyka, która dla fana konkretnej drużyny sportowej będzie miała przeogromne znaczenie. Warto pomalować pokój w barwach danego klubu piłkarskiego lub zapewnić gadżety z jego motywem. Doda to charakteru całej aranżacji. Niezależnie, czy zdecydujesz się na łóżko młodzieżowe pojedyncze lub podwójne, możesz je przyozdobić ciekawym kocem i poduszkami we wzory związane z piłką nożną, siatkową, czy hokejem. Dobór odpowiednich detali zależy już od indywidualnych upodobań Twojego dziecka.

Pokój dla fana sportu powinien być wygodny i przytulny. Dobrze, by znalazło się tam miejsce na sprzęt sportowy, naukę i odpoczynek, a także rozrywkę ze znajomymi. Jeśli chcesz znaleźć odpowiednie meble młodzieżowe, sprawdź ofertę przygotowaną przez stronę. marmex.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

16 + dziewiętnaście =