Jakie są najpopularniejsze certyfikaty domów i jak je uzyskać?

Rozwój technologii budowlanych i zmiany w przepisach przyczyniły się do ekspansji producentów niewielkich domów jednorodzinnych. Wzrost zapotrzebowania spotyka się z rosnącą podażą i nowymi metodami wytwarzania seryjnego. Poznaj najważniejsze certyfikaty -, których wdrożenie zapewni przedsiębiorcom nieskrępowany rozwój w tej konkurencyjnej branży. Zobacz, co możesz zyskać dzięki dostosowaniu projektów do wymogów bezpieczeństwa poddaniu się zewnętrznej certyfikacji!

Certyfikacja domów szkieletowych i modułowych

Planujesz budowę nieruchomości na potrzeby mieszkaniowe lub rekreacyjne? Prowadzisz działalność związaną z projektowaniem i wznoszeniem małych domów? Sprawdź, co musisz wiedzieć o certyfikacji konstrukcji mobilnych, modułowych i szkieletowych!

Producenci gotowych rozwiązań budowlanych stają przed wieloma wyzwaniami technologicznymi i organizacyjnymi. Zapewnienie wieloletniego bezpieczeństwa niewielkich budynków mobilnych stanowi fundament przetrwania na konkurencyjnym rynku. Certyfikacja małych domów jest niezbędna dla poprawy wizerunku i udowodnienia swojej wiarygodności w oczach klientów.

Akty prawne regulujące zakres certyfikacji

Punktem odniesienia dla wszelkich procedur budowlanych w Polsce jest Rozporządzenie Ministra Infrastruktury i Budownictwa w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie.

Dostosowanie procedur produkcyjnych do wymogów prawnych obejmuje przede wszystkim:

  • ocenę bezpieczeństwa konstrukcji nośnej małych i mobilnych domów,
  • weryfikację jakości izolacji termicznej,
  • określenie standardów wykończenia wnętrza,
  • wyznaczenie norm komfortu w odniesieniu do liczby mieszkańców na danej powierzchni,
  • sprawdzenie zgodności z przepisami budowlanymi.

Certyfikacja domów mobilnych i innych małych konstrukcji to zadanie dla specjalistów. Czytaj dalej, a dowiesz się, jak uzyskać potwierdzenie spełnienia europejskich norm.

Certyfikacja domów mobilnych

Wspomniane powyżej rozporządzenie odnosi się do wielu standardów opracowanych przez instytucje UE. Jednym z nich jest dokument EN 13878, dotyczący w szczególności małych, mobilnych konstrukcji letniskowych. Uzupełnieniem jego zapisów zajmuje się druga norma — EN 1647.

Przejście procesu weryfikacyjnego w akredytowanej jednostce oferuje producentowi szereg praktycznych korzyści. Wytwarzanie przewoźnych domków kempingowych podlega licznym obwarowaniom technologicznym, ujętym w standardach europejskich i regulacjach krajowych. Podobnie jak w przypadku konstrukcji modułowych, również tutaj kluczem do rynkowego sukcesu staje się zapewnienie odpowiedniego poziomu izolacji termicznej i odporności na przeciążenia.

Gdzie uzyskać certyfikat dla domów?

Wiesz już, jak niezwykle ważne jest zapewnienie zgodności z normą EN 1647 i EN 13878. Uzyskanie certyfikacji dostarcza firmie potwierdzenia jakości i stanowi ważne narzędzie marketingowe. Weryfikacja norm dla małych domów mobilnych jest obszarem wchodzącym w zakres oferty TÜV Rheinland Polska. Jednostka certyfikacyjna TÜV Rheinland specjalizuje się w świadczeniu czynności audytorskich i wydawaniu dokumentów potwierdzających zgodność z europejskimi normami.

Sprawdź, co możesz zyskać dzięki poddaniu się zewnętrznej ocenie. Skontaktuj się z ekspertami TÜV Rheinland i wybierz proces weryfikacji zgodny z profilem Twojej działalności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwanaście − siedem =