Wybieramy wysoką baterię do umywalki nablatowej!

Wybieramy wysoką baterię do umywalki nablatowej!

Bateria umywalkowa nablatowa wysoka to rozwiązanie estetyczne, a z zarazem praktyczne. Dzięki produktom od wiodących producentów, można wpasować ją niemalże w każdy styl i aranżację. Dziś wybieramy wysoką baterię do umywalki nablatowej tak, by tworzyła ona harmonijną całość z pozostałymi elementami wyposażenia łazienki.

Jak dobrać baterię do stylu łazienki?

Zanim zdecydujemy sie na konkretny model wysokiej baterii nalbatowej, warto dowiedzieć się, jakie baterie łazienkowe będą pasować do wystroju naszej łazienki. Design aranżacji jest bowiem niezwykle istotną kwestią, wpływającą często na ostateczną decyzję. Najbardziej uniwersalnym wyborem będzie tutaj bateria umywalkowa wysoka chromowana. To ponadczasowe, a zarazem uniwersalne rozwiązanie, które doskonale skomponuje się z każdym wystrojem wnętrza, niezależnie od tego czy będzie on tradycyjny, czy też nowoczesny. Ciekawym rozwiązaniem, jeśli chodzi o wysokie baterie umywalkowe będą również te w kolorze białym. Będą one pasowały nie tylko do misy umywalki, ale również i do większości aranżacji.

W łazienkach nowoczesnych króluje nieco inne rozwiązanie. Decydując się na takie wystrój, warto sprawdzić modele w kolorze czarnym, również i matowym. To propozycja dla bardziej odważnych inwestorów, ceniących sobie wyjątkowy styl i wysublimowaną elegancję. Taka bateria umywalkowa wysoka będzie idealnie komponować się ze stylem industrialnym. Bateria nablatowa w kolorze złotym doskonale uzupełni styl glamour, zaś zwolennicy stylu retro z reguły decydują się wybrać baterie dwuuchwytowe, które zostały wyparte z nowoczesnych rozwiązań.

Jak dobrać wysokość baterii?

Jeśli marzy nam się umywalka nabaltowa wysoka, warto wiedzieć, jak dopasować jej rozmiar do swoich potrzeb. Jest to szczególnie istotne, by wygodnie umyć ręce i twarz, bez rozchlapywania wody po całym pomieszczeniu czy innych trudności, które mogą pojawić się, jeśli zdecydujemy się na niewłaściwy model. Aby odpowiednio dobrać wysokość baterii nablatowej, konieczne będzie zachowanie pewnych zasad. Przede wszystkim:

  • odległość pomiędzy wylewką a górną krawędzią zlewu musi wynosić minimum 11 cm,
  • wybierając baterię łazienkową, warto wziąć pod uwagę rozmiar swoich dłoni – większe dłonie wymagają wyższej baterii,
  • ważny będzie również wybór miejsca, w którym zostanie umieszczona wysoka bateria, co pozwoli na wygodne korzystanie z umywalki.

bateria sztorcowa

Dlaczego właśnie bateria umywalkowa nablatowa wysoka?

Rozwiązanie takie posiada cały szereg istotnych zalet. Baterie różnej wysokości są efektowne, estetyczne, a zarazem doskonale sprawdzą się w codziennym użytkowaniu. W przypadku baterii nablatowych, również tych wysokich, montaż nie powinien przysparzać większych problemów. Takie rodzaje baterii zachowają swoją estetykę przez wiele lat, idealnie komponując się za aranżacją i nadając jej charakteru.

Wysokie baterie z reguły wybierane są do nowoczesnych łazienek, gwarantując im funkcjonalność i doskonały wygląd. Jeśli zdecydujemy się na baterię nablatową, nie musimy długo zastanawiać się nad sposobem montażu i jego miejscem, gdyż tego rodzaju baterie nablatowe mogą być zamontowane w z obu stron. Należy jednak pamiętać, by zachować 15 cm odległości pomiędzy wylewem baterii a krawędzią umywalki, by móc z niej korzystać w komfortowy sposób.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwa × cztery =