Szklane drzwi w przestrzeniach biurowych – gdzie postawić na to rozwiązanie?

Coraz częściej w projektach przestrzeni biurowych uwzględniane są rozwiązania cechujące się zarówno funkcjonalnością, jak i wyjątkową elegancją. Najlepszym tego przykładem są szklane drzwi. Stanowią nowoczesną formę wyposażenia wnętrz, która jednocześnie doskonale współgra z praktycznie każdym stylem architektonicznym. Ich zalet jest jednak więcej i poznasz je po lekturze tego artykułu. Znajdziesz w nim także przykładowe zastosowania – sprawdź już teraz!

Szklane drzwi to uniwersalne rozwiązanie

Zacznijmy od tego, że szklane drzwi dają architektom nieograniczone możliwości w zakresie projektowania przestrzeni biurowych. Szklarze mogą je dopasować do indywidualnych potrzeb w praktycznie każdym szczególe, w tym m.in. w zakresie:

  • kształtu,
  • rozmiarów,
  • kolorystyki i wzornictwa (np. grafiki nanoszone techniką sitodruku),
  • konstrukcji – modele skrzydłowe, wahadłowe oraz przesuwne.

Szklane drzwi doskonale nadają się zarówno do wydzielania przestrzeni w biurach, jak i tworzenia eleganckich wejść do istotnych pomieszczeń (np. gabinet dyrektora). Są niezwykle estetyczne, przez co dodają wnętrzom prestiżu. Do tego perfekcyjnie komponują się ze wszystkimi innymi rodzajami materiałów wykończeniowych.

Szklane drzwi to także funkcjonalny i praktyczny element wyposażenia biur

Estetyka jest w tym przypadku niezaprzeczalna, jednak warto zwrócić uwagę na to, że szklane drzwi są również niezwykle funkcjonalne. Zarówno rozdzielają poszczególne pomieszczenia, jak i wpuszczają do nich dużo światła, co przekłada się na poprawę komfortu pracy w takich miejscach. Jednocześnie optycznie powiększają przestrzeń, dlatego są świetnym wyborem m.in. do małych gabinetów.

Szklane drzwi są także praktyczne, gdyż łatwo utrzymać je w nieskazitelnej, wręcz sterylnej czystości. Do tego, dzięki wykonaniu ze szkła hartowanego, są wytrzymałe, w tym odporne na zarysowania.

W jakich przestrzeniach biurowych warto zamontować szklane drzwi?

Jest wiele miejsc w przestrzeniach biurowych firm, gdzie szklane drzwi wpłyną zarówno na poprawę ich estetyki oraz podniesienie prestiżu, jak i zwiększenie wydajności pracy. Zalicza się do nich m.in.:

  • sale konferencyjne – godne polecenia są modele matowe, gdyż zapewniają prywatność uczestnikom spotkań i jednocześnie tworzą wrażenie otwartej przestrzeni, która sprzyja efektywnej pracy,
  • wejście do gabinetu dyrektora czy kierownika – szklane drzwi podnoszą prestiż, a jeśli są przeźroczyste, pozwalają monitorować sytuację w biurze,
  • przestrzenie open space – do wydzielania poszczególnych stref dla pracowników.

Zamawiając szklane drzwi do biura korzystaj z usług profesjonalnego szklarza

Jak widzisz, ten niepozorny element wyposażenia doskonale nadaje się do przestrzeni biurowych, wpływając zarówno na ich funkcjonalność, jak i estetykę. Dzięki swojej wszechstronności oraz szerokim możliwościom personalizacji będzie świetnie wyglądać w każdym miejscu. Wszystko to pod warunkiem, że wykona go dobry fachowiec – szklane drzwi we Wrocławiu, Poznaniu czy każdym innym mieście zamów więc u doświadczonego szklarza. To gwarancja, że otrzymasz produkt estetyczny, solidny i idealnie dopasowany do potrzeb.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

16 + 5 =