Najmodniejszy kolor sezonu – orzech włoski na drzwiach domu

Drzwi to element wykończenia, który nabiera coraz większego znaczenia w stylu domu. Dziś można je znaleźć w dowolnym kształcie, kolorze i rozmiarze, nawet jeśli najlepsze pozostają te w drewnie. Możliwości jest wiele, ale do najcenniejszych należą drzwi w kolorze orzecha włoskiego. Oto jak dopasować je do reszty wystroju.

Charakterystyka drzwi do domu z orzecha włoskiego

Drzwi w kolorze orzecha włoskiego są eleganckie, wyrafinowane i z klasą. To jedne z najbardziej pożądanych przez tych, którzy postanowili, aby ich mieszkanie było szykowne. Orzech to drewno ciężkie, porowate, o dużej wytrzymałości, bardzo odporne na wstrząsy i łatwe w obróbce. Jest to bardzo szlachetny materiał o ciemnej barwie przechodzącej w szarość z typowym nieregularnym usłojeniem. Istnieją różne jakości drewna orzechowego, które różnią się w zależności od pochodzenia: europejska lub indoeuropejska, amerykańska czarna, australijska i brazylijska.

Jak połączyć drzwi w kolorze orzecha z resztą mebli?

Drzwi w kolorze drewna orzechowego mają zwykle ciemny kolor, przynajmniej w przypadku najbardziej popularnych i używanych odmian. Jest to odcień, który niektórym osobom może sprawiać trudność w połączeniu z meblami i innymi elementami wyposażenia. W rzeczywistości jest to o wiele łatwiejsze niż się wydaje. W tym przypadku dostępne są głównie dwa rozwiązania: wybór kontrastu chromatycznego lub zharmonizowane zestawienie.

W pierwszym przypadku komponuje się orzechowy kolor drzwi, ciemny lub jasny, kontrastując z kolorem ścian, podłóg i armatury. Tak może się stać z brązowym lub czerwonym parkietem i drzwiami w kolorze orzecha australijskiego lub brazylijskiego, a więc raczej jasnymi elementami. W drugim przypadku preferowana jest harmonizacja chromatyczna, dlatego kolor wyposażenia i okładzin może przypominać wybór palety drzwi z drewna orzechowego.

Jak dopasować drzwi w kolorze orzecha do podłogi?

Odmienne połączenie tych dwóch niezwykłych elementów pozwala stworzyć inny styl. Łącząc orzechowe drzwi z parkietem o tej samej esencji, uzyskać można efekt rustykalny i nieco kontrastowy. Jeśli natomiast pożądany jest stonowany i elegancki styl, można zdecydować się na drzwi wewnętrzne z ciemnego orzecha i bardzo modnego obecnie bielonego parkietu. Zawsze warto pamiętać, że jasne odcienie sprawiają, że pokój jest jaśniejszy i bardziej nowoczesny, a ciemne odcienie sprawiają, że jest bardziej elegancki i wyrafinowany.

Kolor ścian z orzechowymi drzwiami

Bawiąc się kolorem ścian, można nadać swojemu domowi inny styl, wzmacniając jego mocne strony. Drzwi w kolorze orzecha włoskiego są szczególnie cenne, dlatego ważne jest, aby wyróżniały się w pomieszczeniu, unikając ich ukrywania. Najprostszym sposobem na podkreślenie obecności drzwi tego kalibru jest zamontowanie ich na jasnych ścianach. Jej ciemna i intensywna barwa eksploduje wewnątrz pomieszczenia, tworząc niepowtarzalny klimat.

Również w tym przypadku dobrze jest określić styl, jaki chce się nadać swojemu domowi w czym pomogą specjaliści z Poldom.co.uk. Wystarczy pamiętać, że dla stonowanego i dyskretnego wystroju warto połączyć orzechowy kolor drzwi z kolorem armatury, koordynując je z innymi elementami wyposażenia wykonanymi z tego samego materiału.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

osiemnaście + 6 =