Na czym polega detox sokowy?

Czytelniku! pamiętaj, że wszystkie informacje i porady zawarte na naszym portalu nie zastąpią indywidualnej konsultacji z fachowcem/lekarzem. Stosowanie treści zawartych na naszym blogu w praktyce każdorazowo powinno być konsultowane z specjalistą o odpowiednich kwalifikacjach. Redakcja i wydawca portalu nie ponoszą odpowiedzialności ze stosowania porad zamieszczanych na stronie.

W dzisiejszym świecie, gdzie tempo życia, aktywność fizyczna i dobrze zbilansowana dieta mogą wpływać na nasze samopoczucie i zdrowie, poszukiwanie naturalnych metod wsparcia organizmu stało się niezwykle popularne. Detox sokowy, polegający na zastąpieniu tradycyjnych posiłków sokami z owoców i warzyw, jest jednym z planów żywieniowych w wielu cateringach dietetycznych, między innymi z firmy Boxy Szczęścia. Cały proces trwa zazwyczaj mniej niż tydzień, ponieważ w dalszej perspektywie jest dietą niedoborową. Z tego względu nie stosuje się jej przez dłuższy czas. Sprawdź, jak dokładnie wygląda detox sokowy i przekonaj się, czy to dobre rozwiązanie dla Ciebie.

Detox sokowy – co to jest i na czym polega?

Wyłącznie jeden owoc lub warzywo? Niekoniecznie! Choć detox sokowy to catering dietetyczny Boxy Szczęścia, który opiera się wyłącznie na dostarczaniu Klientom płynów. Są to soki owocowo-warzywne, które mogą być zarówno słodkie, jak i bardziej wytrawne w smaku. Zawierają między innymi szpinak, jarmuż, buraki, marchew, jabłka, banany, mango i inne. Bardzo często dodawane są także tak zwane superfoods, na przykład kurkuma, młody jęczmień czy spirulina dla zwiększenia wartości odżywczej.

Ilość i częstotliwość spożywania soków może być różna. Zaleca się spożywanie pięciu soków dziennie, każdy o pojemności około 400 ml. Dzienna dawka kalorii wynosi około 1000, jednak może być nieco większa lub niższa w zależności do użytych składników oraz indywidualnych ustaleń w cateringu dietetycznym Boxy Szczęścia. Im więcej dodatków, tym wyższa kaloryczność jednej porcji.

Kto może przejść na detox sokowy?

Catering dietetyczny tego typu przeznaczony jest głównie dla osób dorosłych. Nie jest ona jednak polecana dla dzieci, kobiet w ciąży czy osób z pewnymi schorzeniami bez wcześniejszej konsultacji z lekarzem, na przykład chorujących na nadciśnienie tętnicze czy cierpiących na zaburzenia tolerancji węglowodanów. Przed podejściem do detoxu sokowego, zawsze warto skorzystać z porad specjalistów, którzy będą mogli w pełni odpowiedzieć na Twoje pytania i wątpliwości związane z odpowiednim żywieniem, dopasowanym do Twoich potrzeb i oczekiwań. Po wizycie będziesz mieć pewność, czy ta forma diety jest dla Ciebie dobrym wyborem.

Szybko, prosto i smacznie – detox sokowy

Boxy Szczęścia catering dietetyczny to opcja, która jest wygodnym planem. Firma oferuje 5 soków dziennie, dostarczanych pod same drzwi Klienta. Każda pozycja jest zupełnie inna, dzięki czemu każdy płynny posiłek jest nowym doświadczeniem smakowym. Zamknięte są w niewielkich butelkach, które zmieścisz do torebki, plecaka lub bez problemu przeniesiesz w dłoni — tak, jak Ci wygodnie. Cały detox trwa od 3 do 5 dni. Jednak przed rozpoczęciem oficjalnej diety, możesz zamówić dzień testowy, który pomoże Ci zdecydować, czy wybrana opcja Ci pasuje.

Catering dietetyczny z Trójmiasta dostarcza swoje boxy szczęścia od poniedziałku do piątku od 18.00 do 7.00, dzięki czemu każdy Klient jest przygotowany na rozpoczęcie nowego dnia. Rozpocznij swoją przygodę z detoxem sokowym już dzisiaj — wjedź na stronę i znajdź idealny plan dla siebie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

czternaście − 7 =