Lifting piersi, korekta powiek, a może plastyka brzucha – jakie są najpopularniejsze zabiegi chirurgii plastycznej?

Czytelniku! pamiętaj, że wszystkie informacje i porady zawarte na naszym portalu nie zastąpią indywidualnej konsultacji z fachowcem/lekarzem. Stosowanie treści zawartych na naszym blogu w praktyce każdorazowo powinno być konsultowane z specjalistą o odpowiednich kwalifikacjach. Redakcja i wydawca portalu nie ponoszą odpowiedzialności ze stosowania porad zamieszczanych na stronie.

Chirurgia plastyczna cieszy się sukcesywnie wzrastającym zainteresowaniem społeczeństwa, które przekonuje się w coraz większym stopniu do możliwości z nią związanych. Na jakie zabiegi najczęściej decydują się pacjenci dobrych klinik medycyny estetycznej?

Jakie możliwości niesie ze sobą abdominoplastyka?

Medycyna estetyczna niesie ze sobą olbrzymi potencjał, który bardzo często wykorzystują kobiety, by poprawić swój wygląd zewnętrzny, a przez to również samoocenę. To z kolei zapewnia komfort psychiczny i dobre samopoczucie, wpływające korzystnie na relacje międzyludzkie. W tej grupie największym powodzeniem cieszy się plastyka brzucha, nazywana również abdominoplastyką. W trakcie ingerencji chirurgicznej zredukowana zostaje ilość zbędnej tkanki tłuszczowej w tym obszarze ciała. Jednak celem zabiegu jest również zlikwidowanie obwisłej skóry, pojawiającej się np. po okresie ciąży lub po utracie wielu kilogramów.

Osoby z mniejszymi problemami mogą również poddać się miniabdominoplastyce. Taka mini plastyka brzucha obejmuje znacznie mniejszy obszar ciała, przez co nie wymaga dużej ingerencji chirurga. Więcej o możliwościach, związanych z chirurgiczną plastyką brzucha, przeczytać można na stronie https://derm-estetyka.pl/operacja-plastyczna-brzucha.html/, gdzie opisano m.in. przygotowania do zabiegu i wyszczególniono najważniejsze zalecenia okresu rekonwalescencji.

Operacje plastyczne twarzy – które z nich cieszą się największą popularnością?

Coraz częściej decydujemy się również na poprawę pewnych mankamentów w wyglądzie zewnętrznym, które determinują postrzeganie nas przez inne osoby. Takim zabiegiem jest np. blefaroplastyka. Pod tą nazwą kryje się chirurgiczna korekta powiek, w trakcie której chirurg może również usunąć tzw. worki pod oczami. To także skuteczne rozwiązanie problemu opadających powiek, które nie tylko obniżają nasze walory estetyczne, ale również zawężają pole widzenia, wpływając negatywnie na jakość codziennego funkcjonowania.

Inne zabiegi, wykonywane w obrębie twarzy w ramach medycyny estetycznej, to m.in. operacja plastyczna zmarszczek powiek, okolicy skroniowej czy żuchwy, powiększanie ust czy miniliposukcja podbródka. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się również zabiegi chirurgii plastycznej związanej z uszami. W tej grupie najczęściej wybierana jest korekta odstających uszu i kształtu małżowiny.

Chirurgia plastyczna w walce z kompleksami – co jeszcze możemy poprawić?

Twarz i brzuch to dwa obszary ciała, które coraz częściej poprawiamy w ramach operacji plastycznych. Jednak ingerencje chirurgiczne mogą dotyczyć również innych obszarów ciała. Kobiety nierzadko decydują się na operacje biustu, sprowadzające się do powiększenia lub uniesienia piersi, ale również do korekcji asymetrii, stanowiącej często źródło kompleksów. Wzrastającym zainteresowaniem cieszy się także liposukcja, pozwalająca na usunięcie zbędnych pokładów tkanki tłuszczowej z różnych partii ciała. Liposukcja bioder, pośladków, ramion czy bocznych powierzchni tułowia doskonale wysmukla sylwetkę, a pacjent kliniki odzyskuje pewność siebie, kreując tym samym pozytywny obraz własnej osoby w swoim otoczeniu.

Kiedy warto zdecydować się na operację plastyczną?

Operacje plastyczne niosą ze sobą olbrzymi potencjał, stwarzając możliwość poprawy niemalże wszystkich obszarów naszego ciała. Niestety, podobnie jak w przypadku każdego innego zabiegu, również i tutaj istnieje ryzyko powikłań i przykrych konsekwencji o trwałym charakterze. Dlatego też warto dokładnie przemyśleć swoją decyzję, a wszelkie wątpliwości omówić z lekarzem w trakcie konsultacji kwalifikacyjnej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

piętnaście − 14 =