Jak konserwować płytki szkliwione?

Kiedy planujemy urządzanie domu lub mieszkania, musimy podjąć wiele trudnych decyzji. Poza zaprojektowaniem wystroju czy wyborem mebli czeka nas m.in. typowanie kolorystyki ścian oraz tego, co znajdzie się na nich i na podłodze. Rozterki mogą dotyczyć rodzaju płytek – czy lepszym rozwiązaniem będą szkliwione (ceramiczne), czy może nieszkliwione (matowe). Przeczytaj przygotowany przez nas artykuł, a poznasz zalety kafli ceramicznych oraz sposobów ich konserwowania. Zapraszamy do lektury!

Czym wyróżniają się płytki szkliwione?

Na początek wyjaśnijmy, czym charakteryzują się szkliwione płytki oraz co sprawia, że cieszą się tak dużą popularnością. Podobnie jak odpowiedniki z drugiej grupy nadają się do zastosowania w różnych pomieszczenia, od łazienki, po kuchnię. Pokrywa je specjalna warstwa, która pokrywa porowatą powierzchnię kafelków gładką, elastyczną powłoką. Tym samym zabezpiecza ją przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. Zwiększa wytrzymałość na środki chemiczne oraz wodę. Prócz tego chroni przed niskimi temperaturami, ścieraniem czy wilgocią.

Czy tego typu produkty mają jakieś wady? Są stosunkowo podatne na zarysowania, ale jednocześnie pełnią funkcję skutecznej ochrony przed uszkodzeniami, na które kafle narażone są w kuchni, łazience czy w innym pomieszczeniu. Można je zamówić w różnych wielkościach, przykładowo dość popularnym wyborem wielu klientów są płytki 30 × 30. To niewielkie modele, które korzystnie prezentują się zarówno na podłodze, jak i na ścianie. Warto wziąć pod uwagę pokrycie nimi kuchennej podłogi, gdyż łatwo będzie utrzymywać ją w czystości.

Jak zadbać o szkliwione płytki?

Wyroby z tej kategorii nie sprawiają problemu, jeśli chodzi o usuwanie zabrudzeń. Najlepszym rozwiązaniem będzie regularnie czyszczenie, a wtedy odwdzięczą się ładnym wyglądem oraz brakiem zarysowań. Szkliwione kafle nie potrzebują woskowania ani polerowania. Do mycia w zupełności wystarczy woda oraz dostępne na rynku detergenty. Po raz pierwszy trzeba je umyć zaraz po ułożeniu, aby pozbyć się resztek kleju. Później egzamin zda codzienna pielęgnacja przy użyciu delikatnej ściereczki zwilżonej ciepłą wodą.

Zakup kafelków tego typu to dobra inwestycja. Nie utrzymuje się na nich brud, więc będą bezpieczne nawet w domu z małymi dziećmi. Warto wytypować produkty uznanej marki, takiej jak Cersanit Płytki tej firmy można spotkać w mieszkaniach w całej Europie, a nawet na innych kontynentach. To dobitne potwierdzenie ich jakości. Chętni wyszukają modele w rozmaitych kolorach i rozmiarach w sklepie Dekordia. To wersje do każdego pomieszczenia, w tym kuchni, łazienkowe, podłogowe oraz ścienne.

Gdzie można kupić płytki szkliwione?

Różnego rodzaju, koloru oraz wielkości kafelki można dziś z łatwością zamówić zarówno w sklepie stacjonarnym, jak i internetowym. Przed zakupem warto wziąć pod uwagę kilka czynników, nie tylko cenę czy design płytek. Powinny być dobrej jakości, wybrane w sprawdzonym punkcie, u renomowanego producenta. Polecamy sklep Dekordia, w którym można znaleźć liczne warianty szkliwionych płytek. Wystarczy poznać metody konserwacji takich wyrobów, aby na długo zachowały estetyczny wygląd.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 × trzy =