Choinka sztuczna na lata – jak wybrać najlepszą?

Choinka to obowiązkowy element bożonarodzeniowego wystroju domu. Decydując się na zakup sztucznego drzewka, warto wziąć pod uwagę kilka szczegółów, dzięki którym świąteczny nabytek posłuży przez długie lata. Jak wybrać najlepszą sztuczną choinkę? Poniżej zdradzamy, jakimi kryteriami należy się kierować, szukając wymarzonego drzewka.

Choinka na święta: czy zakup sztucznego drzewka to dobry pomysł?

W oczekiwaniu na grudzień, zapewne zastanawiasz się, jak zbudować magiczną aurę w swoich wnętrzach. Niezawodnym sposobem są dekoracje i akcesoria na Boże Narodzenie, które w mgnieniu oka wprowadzą domowników w ten długo wyczekiwany klimat. Elementem, którego nie może zabraknąć, bez dwóch zdań jest choinka, ozdobiona połyskującymi lampkami i uroczymi bombkami. W zależności od zamysłu i warunków przestrzennych, jakimi dysponujesz w swoim domu, wybór może paść na sztuczne lub żywe drzewko świąteczne. Coraz częściej decyzja skłania się ku pierwszej z wymienionych możliwości. Dlaczego?

Do niedawna w społeczeństwie panowało przekonanie, że sztuczne choinki są tym „gorszym sortem”. Nic bardziej mylnego! To mniemanie zostało słusznie obalone, dlatego dziś sztuczne drzewka mają za sobą wielu zwolenników. Igiełki nie spadają z gałązek, ozdoba jest łatwa w przechowywaniu, trwała, a do tego może służyć nawet przez wiele lat.

Czytaj także: Na co zwrócić uwagę przy wyborze sztucznej choinki?

Jak wybrać najlepszą sztuczną choinkę? Garść porad i wskazówek

Zastanawiasz się, jakimi wyznacznikami najlepiej kierować się podczas poszukiwania wymarzonego drzewka świątecznego, który spełni wszelkie kryteria i posłuży na lata? Istnieje kilka wskazówek, które znacznie ułatwią podjęcie najwłaściwszej decyzji. Stając przed wyborem, uwzględnić należy elementy, takie jak:

  • wymiary sztucznej choinki, adekwatne do warunków przestrzennych;
  • wygląd preferowanego drzewka (np. jodła, świerk, sosna);
  • kształt, gęstość, a także sposób rozłożenia gałązek;
  • tworzywo, z jakiego wykonana jest sztuczna choinka;
  • kolor igieł (zielone, białe);
  • rodzaj zdobień (szroniona, flokowana, z szyszkami),
  • ogólny wygląd i prezencja.

Nie bez znaczenia jest również cena, która powinna być kongruentna do wspomnianych powyżej punktów. Chcąc wybrać najlepszą sztuczną choinkę, która nie okaże się tylko jednorocznym nabytkiem, daj sobie czas na podjęcie właściwej decyzji. Świąteczna dekoracja powinna urzekać swoim wyglądem i wpisywać w styl wnętrza, w którym pełni funkcję dekoracyjną.

Sporym zainteresowaniem cieszą się zwłaszcza modele, które wiernie przypominają żywe drzewko. Zwolennikom naturalnej estetyki z pewnością przypadną do gustu sztuczne choinki na pniu, dostępne w wielu wariantach w sklepie Obi.

Wybór sztucznej choinki dla Twojego domu

Zakup wymarzonej choinki sztucznej nie musi być żmudnym ani nadto zajmującym zadaniem. Podczas wyboru wystarczy uwzględnić kilka kwestii, aby bożonarodzeniowe drzewko mogło służyć nam przez wiele lat. Pierwszym z nich są wymiary oraz kształt dekoracji świątecznej. W przestronnym salonie z wysokim sufitem pięknie prezentować się będzie duża sztuczna choinka, która przyciągnie spojrzenia domowników i zaproszonych gości. Jeżeli jednak nie dysponujesz obszernym metrażem, nic straconego. W marketach Obi znajdziesz ogrom modeli sztucznych choinek, dzięki czemu dopasowanie właściwych wymiarów świątecznego drzewka, okaże się łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej.

Szalenie ważnym aspektem jest ponadto rodzaj materiału, z jakiego wykonana jest choinka, zwłaszcza jeśli ma służyć przez kilka następnych lat. Najczęściej wybór pada na tworzywa, które są odporne na niepożądane odkształcenia, a jednocześnie odznaczają się dużą elastycznością. Za przykład mogą posłużyć dekoracje wykonane z polietylenu (PE). Innym materiałem, z którego robione są sztuczne choinki, jest PVC, czyli polichlorek winylu.

Sztuczna choinka jak żywa, czyli jak znaleźć najlepszy egzemplarz

Jeśli pragniesz, aby w okresie świąt po domowych zakamarkach unosił się zapach lasu, rozważ zakup żywej choinki. Niestety, nigdy nie ma się pewności, czy ta pozostanie świeża i utrzyma piękne igły do końca rodzinnego celebrowania.

Jeżeli zależy Ci na tym, aby świąteczne drzewko prezentowało się jak żywe, koniecznie zapoznaj się z bogatą ofertą ozdób i dekoracji bożonarodzeniowych marketu Obi. Po upływie świąt wystarczy złożyć choinkę, starannie ją owinąć i przechowywać w dogodnym miejscu, by za rok, ponownie z jej udziałem móc stworzyć niezapomniany, magiczny nastrój Bożego Narodzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 × 4 =