3 wskazówki dla promienistej skóry dekoltu

Szyja i dekolt zdradzają nasz wiek. Warto poznać sposoby, jak o nie dbać, aby skóra nie utraciła jędrności i nie była podatna na tworzenie zmarszczek.

Pielęgnacja skóry jest ważna nie tylko na twarzy, ale również na szyi i dekolcie. Skóra w tym obszarze jest delikatniejsza, cieńsza i bardziej narażona na czynniki środowiskowe. Tym bardziej wymaga odpowiedniej troski, aby można było cieszyć się z jej promienistego wyglądu.

1.Właściwa pielęgnacja skóry na dekolcie

Odpowiednia pielęgnacja spowalnia proces starzenia. Niezbędne jest właściwe oczyszczenie skóry i jej delikatne wysuszenie. Następnie należy przejść do tonizowania obszaru, w celu usunięcia resztek zanieczyszczeń. Następnym krokiem jest nawilżenie, przy użyciu dobrej jakości kremu, najlepiej z zawartością kwasu hialuronowego lub ceramidów.

Każdego dnia niezbędna jest także ochrona przeciwsłoneczna w postaci kremu z filtrem SPF50. Promieniowanie UV przyspiesza proces starzenia się skóry, dlatego należy ją chronić. Warto także rozpocząć stosowanie antyoksydantów takich, jak witamina C, retinol, które pomagają ograniczyć rozwój wolnych rodników. Pomagają również regularne peelingi, dzięki którym można usunąć martwy naskórek.

2.Kosmetyki dedykowane do skóry na dekolcie

Większość kosmetyków dostępnych w sprzedaży jest przeznaczona do pielęgnacji skóry twarzy, a nie szyi i dekoltu. Można jednak te same produkty stosować właśnie na tym dodatkowym obszarze, ponieważ skóra na dekolcie jest równie wrażliwa i delikatna, co na twarzy.

Oczywiście nabyć można również specjalistyczne preparaty do dekoltu, ale mają one dokładnie ten sam skład, co dedykowane do twarzy. Zupełnie więc nie ma sensu dwa razy wydawać pieniędzy na ten sam produkt.

Szczególnie ważnymi składnikami w pielęgnacji skóry na dekolcie są:

  • kwas hialuronowy – nawilżenie i ujędrnienie,
  • peptydy – poprawia jędrności skóry,
  • retinol – stymuluje odnowę komórek i produkcję kolagenu,
  • antyoksydanty – ochrona skóry przed wolnymi rodnikami,
  • ceramidy – zatrzymanie wilgoci i ochrona przed zanieczyszczeniami,
  • filtry UV – ochrona przed promieniowaniem UV.

3. Zabiegi, które proponuje klinika medycyny estetycznej w Warszawie

Na skórę dekoltu szczególnie polecane są zabiegi z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego. Polegają na pobraniu próbki krwi, a następnie zagęszczeniu jej koncentratem krwinek płytkowych oraz zwieszeniem go w osoczu. Aplikacja odbywa się wzdłuż linii zmarszczek. Zabieg pobudza tworzenie włókien kolagenowych i naczyń krwionośnych. Działa na skórę regenerująco.

Klinika medycyny estetycznej w Warszawie ma oczywiście jeszcze więcej zabiegów dedykowanych do delikatnej skóry dekoltu, dlatego warto zapoznać się z pełną ofertą i dobrać działanie dedykowane do swoich potrzeb.

Pielęgnacja dekoltu – podsumowanie

Pielęgnacja skóry dekoltu jest niezwykle istotna, nie należy jej zaniedbywać. Niezwykle ważne jest oczyszczenie, nawilżenie, a także ochrona przed słońcem. Klinika medycyny estetycznej w Warszawie oferuje także szereg zabiegów poprawiających kondycję skóry, z których warto skorzystać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

szesnaście − trzy =